AdamsinLaDoncu Forum Sitesi
Windows 10 | Format için USB hazırlama - Baskı Önizleme

+- AdamsinLaDoncu Forum Sitesi (http://forum.adamsinladoncu.com)
+-- Forum: AdamsınLaDoncu Forum (http://forum.adamsinladoncu.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Bilgisayar Hakkında (http://forum.adamsinladoncu.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu Başlığı: Windows 10 | Format için USB hazırlama (/showthread.php?tid=1029)Windows 10 | Format için USB hazırlama - sLayy_ - 12-02-2020

35-354319_windows-10-hakknda-merak-edile...erface.png

Merhaba Doncular don ,

Windows 10 orjinal kurmak istiyorsanız ve flash yani USB dosyasını nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız size kısaca yardımcı olalım.

Orjinal windows 10 key' iniz yok ise İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! buradaki siteden uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Mevcut Orjinal Win10 Keyiniz var ise sırada yapmanız gereken Microsoft un sitesi üzerinden ( MediaCreationTool1909 ) adlı yazılımı indirmeniz gerekiyor. İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!


***Kuruluma başlamadan önce flash belleğinizin boyutu en az 8gb olması gerekiyor ve NTFS olarak biçimlendirmiş olmalısınız.
MediaCreationTool adlı programı çalıştırıyorsunuz.

1- Karşınıza gelen ekrana kabul et diyerek devam ediyorsunuz.2- Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB Flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluştur. seçeneğini seçiyoruz.3- isterseniz kendi bilgisayarınızın özelliğine göre ayar yapabilir, isterseniz flash' a hem 32bit hem 64bit i aynı anda hazırlayabilirsiniz.4- USB flash sürücüyü seçiyoruz.
   * Flash belleğinizi gösteriyor.
5- ve Flash belleğinizi Microsoft sunucuları üzerinden Windows dosyalarını indirerek hazırlamaya başlıyor. ( internet hızınıza göre bu indirme ve flash ı hazırlama süresi değişebilir. )umarım size yardımcı olmuştur.

iyi forumlar.